RYCZYWÓŁ - Parafia pw. św. Katarzyny

Niedziela i Święta: 08:00 , 10:00 , 12:00 ,
Święta zniesione: 08:00 , 18:00 ,
Dni powszednie: 18:00 (7.00 Adwent),

Rys historyczny: Miasto Ryczywół było lokowane przed 1388 r., a w 1409 r. otrzymało prawa magdeburskie. Położone pierwotnie w widłach Wisły i Radomki (Radomieży), na te­renie zalewowym, było wielokrotnie niszczone. W początkach XIX w. zostało lokowane na nowym miejscu ok. 2,5 km od dawnego. W 1867 r. utraciło prawa miejskie. Parafia istniała tu około 1390 r. Obecny kościół pw. św. Katarzyny wzniesiony został w latach 1876-1888 na miej­scu dawnego drewnianego. Konsekracji świątyni dokonał w 1884 r. bp Antoni Ksawery Sotkiewicz. Kościół został zniszczony w 1944 r., a po wojnie był odbudowany staraniem ks. Władysła­wa Segieta. Ponownie konsekrował kościół w 1961 r. bp Walenty Wójcik. Restaurację świątyni podjęto w 1975 r. staraniem ks. Antoniego Brodeckiego. W latach 1996-1997 prace wokół od­nowienia świątyni podjął ks. Dionizy Wodzinowski. Kościół jest budowlą jednonawową, halo­wą, wzniesioną z cegły.

Do parafii należą: Kłoda, Kraski Górne, Łaszówka, Pasternik, Ryczywół, Wola Chodkowska.