STANISŁAWICE - Parafia pw. św. Stanisława bpa m.

Stanisławice 118
26-900 Stanisławice p. Kozienice
gmina: Kozienice
powiat: kozienicki
województwo: mazowieckie

DEKANAT KOZIENICKI

+ ks. Stanisław Jerzy Lachtara

ks. mgr Rafał Kopacz Administrator

Niedziela i Święta: 09:00 , 11:00 , 17:00 ,
Święta zniesione: 09:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 17:00 ,

Rys historyczny: Parafia została erygowana l września 1989 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii Świętego Krzyża w Kozienicach. Kościół, według projektu arch. Zbi­gniewa Lombardzkiego, zbudowany został w latach 1987-1991 staraniem ks. Stefana Siedleckiego i ks. Kazimierza Marchewki. Poświęcił go w stanie surowym 1 września 1991 r. bp E. Materski, a konsekrował 1 września 1996 r. bp Stefan Siczek. Kościół jest zbudowany z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Stanisławice

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109