CZEKARZEWICE - Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego

Niedziela i Święta: 09:00 , 11:00 , 17:00 ,
Święta zniesione: 16:00 ,
Dni powszednie: 17:00(16.00 zima),

Rys historyczny: Miejscowość Czekarzewice wzmiankowana jest od XIV w. Ziemia pod planowany kościół w Czekarzewicach wykupiona była dzięki ks. Marianowi Grobelskiemu, proboszczowi Zemborzyna. Parafię erygował 1 stycznia 1989 r. bp Edward Materski. Kościół według projektu arch. Arnolda Barańskiego zbudowany został staraniem ks. Benedykta Miko­łajewskiego w latach 1990-1997. Jest on murowany z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Czekarzewice I, Czekarzewice II, Lipcówka