PAWŁOWICE n. WISŁĄ - Parafia pw. św. Jana Chrzciciela

Niedziela i Święta: 09:00 , 10:30 , 12:00 , 17:00 ,
Święta zniesione: 09:00 , 12:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 08:00 , 17:00 ,

Rys historyczny: Pierwotny kościół drewniany pochodził z połowy XVI w., a kolej­ny - także drewniany - wzniesiony był w 1753 r. z fundacji kapituły krakowskiej. Spłonął on w 1882 r. Parafia powstała w pierwszej połowie XVIII w. Obecny kościół pw św. Jana Chrzci­ciela zbudowany został w latach 1884-1885 na miejscu drewnianego. Był on restaurowany w 1984 i w 1989 r. staraniem ks. Jana Podkowy. Konsekracji dokonał w 1885 r. bp Antoni Ksa­wery Sotkiewicz. Świątynia jest budowlą w stylu neogotyckim, wzniesioną z kamienia.

Do parafii należą: Helenów, Kępa Kolczyńska, Kępa Piotrawińska, Kostusin, Las Gliniański, Łuszczyn, Marianów, Ostrów, Pawłowice, Pawłowska Wola, Sadkowice

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109