MROCZKÓW GOŚCINNY - Parafia pw. Narodzenia NMP

Niedziela i Święta: 09:00 , 11:30 , 16:00 ,
Święta zniesione: 09:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 07:30 , 17:00 ,

Rys historyczny: Kaplica tymczasowa była wybudowana w 1984 r., a parafię erygował 1 grudnia 1985 r. bp Edward Materski w wiosek wydzielonych z parafii Opoczno i Gielniów. Kościół pw. Narodzenia NMP, według projektu arch. Jerzego Kowalskiego i Józefa Mejera z Łodzi, zbudowany został w latach 1985-1994 staraniem ks. Adama Stępnia. Poświęcił go 4 września 1994 r. bp E. Materski. Świątynia ta jest jednonawowa, wzniesiona z piaskowca opoczyńskiego.

Do parafii należą: Mroczków Gościnny, Mroczków Duży, Kraszków.