OPOCZNO - Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Niedziela i Święta:
Święta zniesione:
Dni powszednie:

Rys historyczny: Kościół, według projektu arch. Lecha Stolle z Opoczna, zbudowano dzięki funduszom Urzędu Miasta - był on bowiem zamierzony jako kaplica przedpogrzebowa - w latach 1993-1995 przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Przekazany formalnie nowej parafii został w 1997 r. Parafia pw. Nawiedzenia NMP została erygowana 10 czerwca 1997 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Bartłomieja. Jest obiektem jednonawowym, wzniesionym z czerwonej cegły.

W listopadzie 2016 roku został zmieniony tytuł kościoła na Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Do parafii należą: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Czeremchowa, Dębowa, Głogowa, Grabowa, Graniczna, Inowłodzka, Jarzębinowa, Jodłowa, Jesiono­wa, Kasztanowa, Klonowa, Kolbe, Modrzewiowa, Morwowa, Orze­chowa, Partyzantów, Świerkowa, Tujowa, Wiązowa, Wierzbowa (w opiece duszpasterskiej także ul. Rolna i Jana Pawła II należące do parafii św. Bartłomieja).