PETRYKOZY - Parafia pw. św. Doroty

Niedziela i Święta: 08:30 , 10:00 , 12:00 ,
Święta zniesione: 09:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 06:30 , 07:00 ,

Rys historyczny: Pierwotny drewniany kościół, fundacji Petrykowskich herbu Odrowąż, istniał tu ok. 1470 r. Wtedy też powstała parafia. Obecny kościół, według projektu arch. Jana Chrystiana Kamsetzera, z fundacji Stanisława Małachowskiego marszałka Sejmu Wielkiego, zbudowany został w latach 1791-1795 jako wotum za uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Konse­krował go w 1897 r. bp Antoni Ksawery Sotkiewicz. Jest obiektem w stylu klasycystycznym, orientowanym, zbudowanym z kamienia.

Do parafii należą: Gościniec, Kamienna Wola, Kuraszków, Parczówek, Petrykozy, Skronina, Sołtysy, Stużno, Wólka Dobromirowa, Zawały.