BIELINY - Parafia pw. św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza

Święta zniesione: 10:00 , 16:00 ,
Dni powszednie: 07:30 ,

Rys historyczny:

Parafia i pierwotny kościół drewniany powstały przed 1521 r. Patronat należał do dziedziców Bielin i Zychorzyna. Obecny kościół został wzniesiony około roku 1780 staraniem proboszcza ks. Jakuba Ziemieńskiego. Kościół jest modrzewiowy, konstrukcji zrębo­wej, orientowany, dach ma gontowy. Kościół poddano restauracji w 1973 r.

Do parafii należą: Antoniów, Bieliny, Janki, Jastrząb, Zychorzyn Kol., Żórawiniec