SKARŻYSKO-KAMIENNA - Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy

Niedziela i Święta: 07:00 , 09:00 , 11:00 , 18:00 ,
Święta zniesione:
Dni powszednie: 18:00 ,

Historia: Początki duszpasterstwa w osiedlu „Bór” sięgają 1957 r., gdy z inicjatywy bp. Piotra Gołębiowskiego rozpoczęto w prywatnym domu sprawować nabożeństwa. 8 grudnia 1957 r. przybyli tu Redemptoryści, którzy adaptowali ów dom na kaplicę p w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od 1969 r. posiadała ona status kaplicy publicznej - rektoralnej. Kaplica była rozbudowywana i restaurowana. Parafia została erygowana 1 maja 1981 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Kościół, według projektu arch. Jerzego Reczko i konstr. Zbigniewa Żuchowicza z Warszawy zbudowany został w latach 1988-1997 staraniem Zgromadzenia Redemptorystów. Poświęcił go w 1997 r. bp Edward Materski. Jest zbudowany z kamienia i cegły. Dom zakonny wybudowany został w 1987 r. staraniem Redemptorystów.