ROZNISZEW - Parafia pw. Narodzenia NMP

Święta zniesione: 09:30 , 11:30 , 18:00 ,
Dni powszednie: 07:30 lub 18.00 (17.00 zima),

Rys historyczny:

Pierwotny kościół drewniany powstał ok. 1470 r., w tym też czasie ery­gowana była parafia. Kolejny kościół drewniany nosił tytuł św. Urszuli. Obecny pw. Narodzenia Matki Bożej, zbudowany został na miejscu poprzedniego według projektu arch. Edwarda Cichockiego i Jana Hinza w latach 1880-1895 staraniem ks. Piotra Papiewskiego. Konsekrował tę świątynię w 1895 r. bp Antoni Ksawery Sotkiewicz. Kościół został zniszczony w 1944 r., po wojnie w latach 1947-1972 był odbudowywany i restaurowany staraniem ks. Aleksandra Babskiego. Jest budowlą zbudowaną w stylu neogotycką, trójnawową, zbudowaną z czerwonej cegły. W kościele znajduje się obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem czczony jako cudowny. Jest to wizerunek olejny namalowany na płótnie. Liczne wota świadczą o żywym kulcie.

Do parafii należą: Anielin, Boguszków, Rozniszew, Kol. Rozniszew, Zagrody, Zakrzew

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109