KOZIENICE - Parafia pw. Świętej Rodziny

ks. kan. Marian Kempisty Rezydent

ks. kan. mgr Mieczysław Stanisław Marchewka Rezydent

ks. mgr Krzysztof Wróbel (jun.) Wikariusz

Niedziela i Święta: 07:00 , 09:00 , 10:30 , 12:00 , 16:30 (z wyjątkiem wakacji), 18:00 ,
Święta zniesione: 07:00 , 09:00 , 16:30 , 18:00 ,
Dni powszednie: 07:00 , 17:00 , 18:00 ,

Rys historyczny: Od 1984 r. prowadzono duszpasterstwo przy budynku katechetyczno-mieszkalnym na terenie nowego osiedla Energetyk. Kaplica tymczasowa wzniesiona została w latach 1979-1984. Parafię erygował l sierpnia 1988 r. bp Edward Materski z wydzielone­go terenu parafii Świętego Krzyża. Kościół pw. Św. Rodziny, według projektu arch. Franciszka Okowińskiego i konstr. Józefa Stępnia, zbudowano w latach 1987-1998 staraniem ks. Stefana Siedleckiego i ks. Józefa Domańskiego. Konsekracji kościoła w dniu 27 grudnia 1998 r. dokonał bp. Edward Materski. Świątynia ta jest wzniesiona z cegły ceramicznej.

Do parafii należą: Kozienice - ulice: Armii Krajowej, Bohaterów Studzianek, Broniew­skiego, Brzozowa, Chartowa, Dębowa, Dojazdowa, Głowaczowska, Gruszczyńska, Jesionowa, Kołłątaja, Konarskiego, Kopernika, Kra­sickiego, Langiewicza, Ogrodowa, Skłodowskiej, Sikorskiego, Sło­wackiego, Świerkowa, Warszawska (od nr 48), Wierzbowa, Wojska Polskiego, Zdziczów, Zygmunta Starego, Żeromskiego.