Ruch Światło-Życie PDF Drukuj Email

Kim jesteśmy? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czym jest Ruch Światło-Życie, zwany popularnie Oazą, to właśnie masz okazję go poznać. Oazę tworzymy my ludzie w różnym wieku, począwszy od dzieci, poprzez gimnazjalistów, licealistów, studentów, rodziny (DK) oraz kapłanów i siostry zakonne. Założycielem Ruchu jest Sługa Boży Ksiądz Franciszek Blachnicki. Opracował On program całej formacji, która odbywa się stopniowo i jest dopasowana do wieku.

Charyzmat i duchowość Ruchu? Nasza duchowość wyraża się w ciągłym pogłębianiu osobistej relacji do Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Jest to relacja miłości - całkowitego oddania się Jemu w wierze i posłuszeństwie na wzór Niepokalanej. Mocy do takiego osobowego oddania się udziela nam Duch Święty. Osobisty związek z Jezusem nawiązujemy i pogłębiamy przez stały kontakt ze Słowem Bożym, dzięki codziennej modlitwie indywidualnej i wspólnej oraz świadomie przeżywanej Eucharystii. W formacji pomaga nam grupa – cotygodniowe spotkania wprowadzają nas w bliższy kontakt z Bogiem i z innymi ludźmi. Ty poznajemy siebie, innych, nawiązujemy przyjaźnie, odkrywamy nasze talenty i rozwijamy pasje. W każdym miesiącu mamy możliwość uczestniczyć  w tzw. Oazach Modlitwy gdzie w klimacie modlitwy i wspólnoty doświadczamy radości bycia razem, szukamy odpowiedzi na pytania związane z czasem młodości, dorastania i pogłębiamy naszą wiarę.

Czym są oazy wakacyjne? Ks. Franciszek Blachnicki organizował spotkania ministrantów, z których powstały oazy wakacyjne. Są to 15-dniowe rekolekcje przeżyciowe zmierzające do uformowania dojrzałych chrześcijan przez wzajemną służbę, modlitwę, zabawę oraz doświadczenie wspólnoty.

Domowy Kościół (DK)To gałąź Ruchu Światło-Życie zrzeszająca małżeństwa i rodziny. Łączy on w sobie charyzmat Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre Dame (END). Na powstanie i kształt Domowego Kościoła miała ogromny wpływ siostra Jadwiga Skudro ZNSJ, która pomagała  Ks. Franciszkowi Blachnickiemu od początku tworzenia się tego Ruchu.

Duchowość DK Domowy Kościół chce pomóc małżonkom w budowaniu prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Dokonuje się to poprzez dobrowolne dary – zobowiązania. Są to min modlitwa małżeńska jako wspólne stawanie przed Bogiem, modlitwa rodzinna, dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia (praca nad sobą) oraz udział w rekolekcjach formacyjnych.

Więcej informacji znajdziesz na stronach: www.radom.oaza.pl i  www.radom.oaza.pl/dk

Nasz adres:

ul. Malczewskiego 1