Wspólnota Św. Dobrego Łotra PDF Drukuj Email

Jesteśmy katolicką wspólnotą  Modlitwy i Ewangelizacji św. Dobrego Łotra w Radomiu.

Charyzmatem naszej wspólnoty jest głoszenie Dobrej Nowiny o Zbawieniu każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku, środowiska i sytuacji w jakiej się znajduje. Nasz patron św. Dobry Łotr jest przykładem na to, że nigdy Bóg nie zrezygnuje z człowieka, nawet jeśli jest bardzo poraniony przez grzech, dlatego właśnie pragniemy głosić Królestwo Boże wszędzie i każdemu. Opieramy się na dwóch skrzydłach, które stanowią narzędzia do realizacji naszego charyzmatu.

Pierwszym skrzydłem jest modlitwa czyli wejście w relację z Żywym Bogiem zarówno we wspólnocie jak i indywidualnie.

Drugie skrzydło to ewangelizacja czyli głoszenie Dobrej Nowiny o Zbawieniu. Kościół wzywa dziś do Nowej Ewangelizacji - nowej w środkach, nowej w formie i nowej w metodach, dlatego jako strukturę przyjęliśmy realizację programu kursów ewangelizacyjnych w ramach Szkół Nowej Ewangelizacji. We wspólnocie działają też diakonie: modlitwy, ewangelizacji i multimedialna.

Podejmujemy również stałe posługi  modlitwy wstawienniczej, modlitwy z posługą uzdrowienia oraz modlitwy o uwolnienie z posługą egzorcysty. Organizujemy też akcje ewangelizacyjne na szczeblu diecezjalnym takie jak ewangelizacja uliczna "Zielona Niedziela", "Wieczory Chwały", czy Msze Święte z posługą uzdrowienia. Na zaproszenie duszpasterzy prowadzimy także rekolekcje ewangelizacyjne dla szkół, wspólnot i parafii. Widząc potrzebę głoszenia Dobrej Nowiny w rzeczywistości wirtualnej, powołaliśmy do działania portal ewangelizacyjny www.dobrylotr.pl, prowadzony przez naszą diakonię multimedialną.

Lider Wspólnoty: Michał Popiel, tel.: +48 504 220 617, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Sekretarz Wspólnoty: Zbigniew Biel, tel.: +48 696 381 509, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Duszpasterz: ks. dr Sławomir Płusa

Spotkania wspólnoty odbywają się w każdy wtorek

Harmonogram wtorkowych spotkań:

18.00 - Msza święta - Katedra

19.00 - 1. wtorek m-ca: adoracja - Katedra (dla wszystkich chętnych)

- kolejne wtorki: spotkanie modlitewne - Katedra (dla wszystkich chętnych)

20.00  - 1. wtorek: spotkanie przy kawie/herbacie (dla wszystkich chętnych) - DA*

Dla członków wspólnoty

- 2. wtorek: spotkanie w grupach (nauczanie społeczne) - DA*

- 3. wtorek: katecheza (ewangelizacja) - DA*

- 4. wtorek: katecheza (rozwój duchowy, dzienniki) + dzielenie w grupach - DA*

*DA - budynek duszpasterstwa akademickiego przy ul. Prusa 6 (za Katedrą)