Apostolstwo Modlitwy PDF Drukuj Email

APOSTOLSTWA MODLITWY

Serce Jezusa, proszę najgoręcej, spraw, niech Cię kocham, kocham coraz więcej”

Struktura APOSTOLSTWA MODLITWY

Apostolstwo Modlitwy jest apostolskim dziełem Kościoła podległym bezpośrednio Ojcu Świętemu. Na jego czele stoi Dyrektor Generalny AM, rezydujący w Rzymie. Krajowym Dyrektorem jest obecnie O. Stanisław Groń SJ w Krakowie. Apostolstwo Modlitwy istnieje w świecie od 1844 roku. Powstało w południowej Francji w jezuickim kolegium w Vals. W Polsce działa od 1871 roku.

W Radomiu AM zostało założone  w 1948 roku  przy kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej, a wznowione w 1980 roku przez O. Tadeusza Andershona po Misjach Świętych. Obecnie Opiekunem jest O. Krzysztof Fijałkowski, a Przewodniczącą  Kazimiera Pająk. Radomskie Ognisko AM liczy 413 członków, zrzeszonych w 21 grupach. Wstępujący do AM składa przyrzeczenie i otrzymuje legitymację. Przyjęcia odbywają się w listopadzie w Święto Chrystusa Króla Wszechświata

Cel i środki APOSTOLSTWA MODLITWY

Każdego miesiąca Ojciec Święty powierza Apostolstwu Modlitwy intencje, które wyrażają Jego troskę o ludzkość i Kościół. Modlimy się w tych intencjach i rozpowszechniamy je, aby jak najwięcej osób towarzyszyło Papieżowi w Jego modlitwie. Są dwa typy intencji : powszechna i ewangelizacyjna. Powszechne dotyczą problemów dotykających wszystkich ludzi dobrej woli, nie tylko katolików. Zwykle oparte są na pragnieniu sprawiedliwości i pokoju w świecie i zaangażowaniu Kościoła w takie sytuacje.  Intencje ewangelizacyjne dotyczą z kolei wyzwań stawianych Kościołowi, pokazując pragnienie uczynienia z niego lepszego narzędzia ewangelizacji. Symbolem łączności członków AM jest nie tylko codzienna modlitwa w intencjach papieskich, ale także praktyka pierwszych piątków miesiąca. Msza Św. w pierwszą niedzielę miesiąca  o godz. 12.30 ofiarowana jest w intencji członków AM. W tych tradycyjnych dniach wspominamy objawienie Bożej miłości na krzyżu oraz miłość Najświętszego Serca do ludzkości. W każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 uczestniczymy w nowennie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w pierwsze niedziele miesiąca śpiewamy Godzinki ku czci NSPJ.

Jedna z obietnic dana s. Małgorzacie Alacoqe mówi: „Imiona tych, którzy czczą Serce Moje, zapiszę w Mym Sercu na wieki.”

Staramy się często  uczestniczyć w Eucharystii. Utrzymujemy kontakt z siecią światową poprzez Biuro Krajowe w Krakowie. Prenumerujemy miesięczniki „Posłańca Serca Jezusowego”. Prowadzimy raz w roku  całonocne czuwanie modlitewne w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie lub w nim uczestniczymy. Bierzemy udział w rekolekcjach i Krajowych Spotkaniach Formacyjnych oraz w spotkaniach animatorek w pierwsze wtorki miesiąca – godz. 16.30. Organizujemy pielgrzymki, projekcje filmów o tematyce religijnej. Uczestniczymy w pogrzebach i Mszach Św. naszych zmarłych członków, spotkaniach opłatkowych i „święconego”. Ponadto nasze zobowiązania to:

1. Poranna modlitwa ofiarowania się Panu Bogu.

2. W ciągu dnia rozważenie jednej tajemnicy Różańca w intencjach Papieża.

3. Wieczorem przeprowadzenie rachunku sumienia z minionego dnia.

4. W ciągu tygodnia częsty udział w  Eucharystii z Komunią św. wynagradzającą NSPJ.

5. Świętowanie uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa i Chrystusa Króla.

Członkowie AM łączą swoje życie ze zmartwychwstałym Jezusem doskonaląc osobistą relację z Nim. Relację symbolizuje Jego Serce. Ofiarujemy Mu je w apostolskiej gotowości i dyspozycyjności w posługiwaniu bliźniemu w swoim środowisku. Jesteśmy czcicielami Najświętszego Serca Pana Jezusa. Miłość do Jezusa porządkuje, wzbogaca i nadaje sens naszemu życiu. Ona uczy nas szukania dróg wyjścia z każdej sytuacji osobistej, rodzinnej i społecznej – bez lęku, poprzez posłuszeństwo Jego prawu i naśladowaniu Jego przykładu.

Kontakt:

Apostolstwo Modlitwy