Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" PDF Drukuj Email

Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" w świetle kościelnego Kodeksu Prawa Kanonicznego (KPK kan. 299) jest stowarzyszeniem wiernych o charakterze prorodzinnym i w swej duchowości korzysta z doświadczenia katolickiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Erygowana dekretem Arcybiskupa Częstochowskiego dnia 14. lutego 2000 r. Jako organizacja kościelna posiada też osobowość cywilno - prawną. Posiada ustanowionego kapłana - moderatora (asystenta kościelnego).

Nazwa Wspólnoty "MAMRE" - nawiązuje do Księgi Rodzaju 18 i do Listu do Hebrajczyków 13,2. Wskazuje na gościnność, która przynależy do charyzmatu Wspólnoty i jest jedną z form miłości i służby wobec potrzebujących.

Celem Wspólnoty jest szukanie i głoszenie Królestwa Bożego przez ewangelizację i służbę w Kościele Katolickim, zwłaszcza przez służbę rodzinie w duchu Maryi śpieszącej z pomocą do Elżbiety (zobacz: Ewangelia wg św. Łukasza 1,39-56). Członkowie Wspólnoty - poprzez stałą formację podejmowaną w ramach Wspólnoty - pragną stawać się świadomymi i dojrzałymi chrześcijanami gotowymi do realizacji powołania, do którego wzywa ich Chrystus obecny w Kościele.

Wspólnota żyje według swych 12 Drogowskazów, które są wyrazem doświadczenia i odkrywania Bożego powołania. Zawierają one istotę duchowości i formacji Wspólnoty.

Patronami Wspólnoty : Najświętsza Maryja Panna, Królowa i Wychowawczyni Rodzin, św. Andrzej Bobola KM (1591-1657) oraz św. Józef - patron kapłanów Wspólnoty.

Więcej informacji o Wspólnocie na: www.mamre.pl

W Radomiu można nas spotkać w:

> Każdą środę o godzinie 18.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją biblijną w kościele św. Rafała Kalinowskiego przy ul. Kwiatkowskiego 104 - Ustronie.

> Każdą niedzielę o godzinie 19.00 - dla młodzieży adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kościelna 1/5 - Glinice

> Każdy pierwszy czwartek miesiąca - Msza Święta z uwielbieniem w kościele św. Rafała Kalinowskiego przy ul. Kwiatkowskiego 104 - Ustronie.