RZUCÓW – Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Rzucowie. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

KONTAKT:

• Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Rzucowie
    • ul. Kościelna 41,
    • 26-423 Rzuców
    • woj. mazowieckie
  • T: +48 48 673 79 20
  • E: #
  • W: #

DUSZPASTERZE:

• Proboszcz:
    • ks. mgr Tadeusz Żak

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 9.00;
    • 11.30;
    • 17.00 (zima – 16.00)
  • Święta zniesione:
    • 9.00;
  • Dni powszednie:
    • 17.00 (zima – 16.00)

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Niska Jabłonica, Kol. Ninków, Ostałów, Rzuców, Smagów, Sulistrowice, Wola Kuraszowa.
  • Odpusty:
    • Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • sobota po III Niedzieli Adwentu
  • Historia:

Wieś Rzuców, dawniej Wrzuców, należała do parafii Borkowice, a potem do parafii Chlewiska. Pierwotny kościół drewniany zbudowany został w 1951 r. z inicjatywy miejscowej ludności i poświęcony przez bp. Franciszka Jopa. Po wybudowaniu nowego kościoła został on rozebrany. Początkowo duszpasterstwo w Rzucowie prowadzili księża z parafii Chlewiska. Od 1975 r. zamieszkał w wynajętym domu ks. Henryk Krzosek – organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii. Parafia została erygowana 1 VII 1977 r. przez sługę Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego z wydzielonego terenu parafii Chlewiska. Obecny kościół pw. Wniebowzięcia NMP, wg projektu arch. Przemysława Gawora, został zbudowany w latach 1983–1988. Świątynia została pobłogosławiona przez bp. Edwarda Materskiego 1 X 1988 r. Dedykacji kościoła dokonał bp Wacław Depo 6 VII 2008 r. Świątynia jest zbudowana z cegły, na planie wieloboku.

MAPA DOJAZDU: