Wydarzenia

Informujemy, że w dniu 8 stycznia 2017 r. zmarł ks. kan. Henryk Sorbjan, rezydent, były proboszcz parafii w Wójcinie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 11 stycznia, o godz. 11.00 w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Wójcinie.

Ks. kan. Henryk Sorbjan urodził się 24 lipca 1923 roku w Niekłaniu Małym. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1949 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Miedzierza, Sandomierz – św. Józefa, Pawłów k. Starachowic, Drzewica, Radom – Opieki NMP. Jako proboszcz duszpasterzował w parafii Wójcin od 1964 do 2000 roku. Pozostał w parafii jako rezydent.

Ks. Marek Fituch