Dzień Bierzmowanych

Sanktuaria Diecezji Radomskiej
Kontakt:
Wydział Katechetyczny Diecezji Radomskiej

W najbliższą sobotę 21 kwietnia 2018 r. w diecezji radomskiej odbędzie się Dzień Bierzmowanych. Jest on poświęcony młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania w tym roku lub w najbliższym czasie go przyjmie.

Dzień Bierzmowanych odbędzie się w ośmiu sanktuariach naszej diecezji: Błotnica, Czarna, Kałków, Skarżysko/Ostra Brama, Skrzyńsko, Studzianna, Wielka Wola – Paradyż i Wysokie Koło.

– Celem Dnia Bierzmowanych jest uroczyste przeżycie i wyznanie wiary w obecnego wśród nas Chrystusa Zmartwychwstałego. Pragniemy poprzez celebrację chrzcielną i adorację Najświętszego Sakramentu dziękować za otrzymany dar wiary, a w Eucharystii przeżyć jedność z naszym Panem i Zbawicielem oraz dzielić się radością wyznawanej wiary z innymi. Chcemy przeżyć Dzień Bierzmowanych jako dzień modlitwy i wyznania wiary młodzieży gimnazjalnej w duchu jedności z Kościołem powszechnym i Papieżem Franciszkiem. – mówi ks. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego.

W programie m.in.:

• Celebracja chrzcielna (dziękczynienie za dar wiary),
  • Adoracja Eucharystyczna i uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego,
  • Msza św.,
  • Spotkanie w duchu radości i świadectwa wiary.