Konferencja naukowa „Katecheza a człowiek jutra”

Kiedy:
11 kwiecień 2018, środa@13:00 – 18:00
2018-04-11T13:00:00+02:00
2018-04-11T18:00:00+02:00
Gdzie:
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Dewajtis 5
Kontakt:
dr Aneta Rayzacher-Majewska

Katedra Katechetyki Fundamentalnej i Historii Katechezy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Koło Naukowe Katechetyków UKSW zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Katecheza a człowiek jutra”, która odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. (środa) w UKSW (Kampus Dewajtis) w godz. 13.00-18.00.

Program:

• godz. 13.00 – Otwarcie sympozjum – ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik (Dziekan Wydziału Teologicznego UKSW)
  • SESJA I
    • Katecheza 2.0. Indywidualistyczna wizja przyszłości – ks. dr hab. Paweł Mąkosa (KUL)
    • Liturgia między tradycją a nowoczesnością. Zasady i perspektywy – ks. dr hab. Dominik Ostrowski (PWT Wrocław)
    • Przez wzloty i upadki ku pełni życia. Aktualność biblijnych wzorców osobowych – ks. dr Zbigniew Grochowski (UKSW)
    • przerwa kawowa
  • SESJA II
    • Chrześcijanin jutra a filozofia – ks. dr Paweł Tarasiewicz (Adler-Aquinas Institute, Manitou Springs, CO, USA)
    • Znaki Teksty Konteksty Interpretacje: nauki o komunikacji (komunikologia)
    • wyzwaniem i inspiracją w formacji i praktyce katechetycznej. Próba postawienia pytań i poszukiwanie odpowiedzi – ks. dr Tadeusz Lewicki (UPS Roma)
    • Kerygmat i co dalej? Niebezpieczeństwo ignorowania historii w katechezie i ewangelizacji – ks. dr Stanisław Adamiak (UW)
  • PANEL DYSKUSYJNY Z UDZIAŁEM PRELEGENTÓW

Konferencja będzie formą doskonalenia zawodowego, a uczestnicy otrzymają stosowne zaświadczenia.

W celu zapewnienia uczestnikom miejsc oraz materiałów konferencyjnych, osoby zainteresowane udziałem uprzejmie prosimy o  kontakt: