600 lat Jastrzębia

Jubileuszową Mszę św. celebrowali: bp Marek Solarczyk, ks. Albert Warso, ks. Zbigniew Tuchowski (proboszcz) oraz ks. Wojciech Jończyk. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Jastrząb w powiecie szydłowieckim obchodzi jubileusz 600-lecia powstania. Dziś Bp Marek Solarczyk przewodniczył Mszy św. i zawierzył parafię w Jastrzębiu Najświętszemu Sercu Jezusa.

Przed rozpoczęciem Eucharystii ks. prał. Albert Warso, pochodzący z parafii Jastrząb watykański pracownik, odczytał pozdrowienia od papieża Franciszka i przekazał parafii papieski perłowy różaniec:

„Z okazji 600-lecia założenia miejscowości Jastrząb zapewniam o mojej duchowej bliskości i ufając, że ten jubileusz będzie dobrą okazja do wzrostu w wiwerze Chrystusa, Który jest naszą nadzieją, i w pobożności do Matki Bożej Bolesnej z serca udzielam mojego błogosławieństwa, które niech będzie zadatkiem wszelkiego upragnionego dobra”.

Ks. prał. Albert Warso:

– Nasz patron Jan Chrzciciel i jego imię przypomina, uświadamia i zachęca, abyśmy potrafili dostrzegać, ze Bóg okazuje łaskę. Dzisiaj chcemy dziękować za te łaski jakie wpisuje w naszą miejscowość i naszą parafię od 600 lat. A równocześnie czynimy to w dzień, w który przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, wierząc, że to wszystko jest znakiem, owocem, ale również i zobowiązaniem do tego abyśmy przyjęli dar miłości Boga, aby ten dar miłości wypełniał nas i pomagał.  powiedział na wstępie liturgii bp Solarczyk.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Na zakończenie Mszy św. Biskup Radomski udzielił błogosławieństwa papieskiego połączonego z odpustem zupełnym i zawierzył parafię w Jastrzębiu Najświętszemu Sercu Jezusa.

Ks. Albert Warso, Dekret Penitencjarii Apostolskiej

W sobotę, 25 czerwca, odbędzie się konferencja naukowa nt. historii Jastrzębia. Organizatorzy zapraszają do jastrzębskiej szkoły od 8.30 do 16.30. Natomiast tego dnia o godz. 19.00 ulicami Jastrzębia przejdzie „Maryjna Procesja 600-lecia”, której będzie przewodniczył Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Uroczystości poprzedziły Misje Święte, które poprowadzili ojcowie oblaci.

Failed to get data. Error: