Kalendarz wydarzeń

Sie
24
sob
Rejonowy Dzień Chorych. Rocznica koronacji Obrazu @ Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole
Sie 24 całodniowy
Rejonowy Dzień Chorych. Rocznica koronacji Obrazu @ Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole | Wysokie Koło | mazowieckie | Polska

Co roku, w sierpniu pielgrzymują do Wysokiego Koła ludzie chorzy z okolicznych dekanatów: Czarnoleskiego, Głowaczowskiego, Kozienickiego, Lipskiego, Pionkowskiego i Zwoleńskiego.

Zapraszamy serdecznie wszystkich na Rejonowy Dzień Chorych w sobotę 24 sierpnia.

  • Początek o godz. 10.00.
  • O godz. 12.00 – Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Adama Odzimka zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób Lourdzki.

Do wszystkich Czcigodnych Kapłanów kieruję serdeczną prośbę: jeśli nawet trudno, ze względu na małą ilość chętnych zorganizować przyjazd autokarem czy busem to proszę o podanie informacji i zaproszenia o tym Dniu Chorych w ogłoszeniach i poprosić dzieci, wnuki, by przywieźli starszych i chorych rodziców czy dziadków swoim samochodem.

UWAGA! Całość spotkania odbędzie się w kościele.

Ks. Szymon Mucha
Kustosz Sanktuarium w Wysokim Kole

Sie
31
sob
Pielgrzymka strażaków z powiatów: kozienickiego, lipskiego, zwoleńskiego i puławskiego @ Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole
Sie 31@17:00 – 19:30
Pielgrzymka strażaków z powiatów: kozienickiego, lipskiego, zwoleńskiego i puławskiego @ Sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole | Wysokie Koło | mazowieckie | Polska

31 sierpnia 2019 r. odbędzie się VIII Pielgrzymka strażaków i ich rodzin. W przeddzień 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole spotkają się strażacy z powiatów: Kozienickiego, Lipskiego, Puławskiego i Zwoleńskiego.

Zapraszamy wszystkich strażaków Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych, ich rodziny wraz z Duszpasterzami Parafii Dekanatów należących do tych powiatów. Zapraszamy także wszystkich strażaków, którzy przeszli w stan spoczynku po wieloletniej służbie w walce z żywiołem.

O godz. 17.00 – uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Piotra Turzyńskiego (Ołtarz polowy na Placu Różańcowym).

Ks. Szymon Mucha
Kustosz Sanktuarium w Wysokim Kole