„24 godziny dla Pana” w Radomskiej Katedrze

Bp Henryk Tomasik zaprasza do Radomskiej Katedry na „24 godziny dla Pana”. To wydarzenie odbędzie się 9 i 10 marca i będzie sposobnością do adoracji Najświętszego Sakramentu i skorzystania z sakramentu pokuty. Oto treść zaproszenia:

Drodzy Diecezjanie,

Ojciec Święty Franciszek, w Orędziu na Wielki Post 2018 roku, zdecydował, że w dniach 9-10 marca „w każdej diecezji przynajmniej jeden kościół pozostanie otwarty przez 24 godziny bez przerwy, co stworzy sposobność do modlitwy adoracyjnej i do spowiedzi sakramentalnej”. Mają to być „24 godziny dla Pana”.

Podejmując to zadanie wyznaczone przez Ojca Świętego, nasze „24 godziny dla Pana” przeżywać będziemy w Radomskiej Katedrze. Rozpoczniemy je 9 marca (piątek) Mszą Świętą o godzinie 18.00. Na zakończenie Mszy Świętej wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i rozpoczniemy adorację, która będzie trwała bez przerwy do 10 marca (sobota) do godz. 18.00. Przez cały ten czas (24 godziny) będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Zapraszam na to wydarzenie do Radomskiej Katedry i zachęcam, by każdy z nas znalazł chwilę w tym czasie na modlitewne trwanie w łączności z całym światem przy Chrystusie.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski