Czy wiesz, że jesteś gazetą?

Czy artykuł o orędziu papieża może być ciekawy? Co oznacza ikona człowieczka lub komputera na aparacie? Jak przedstawić życiorys świętego w ciekawy sposób? Gdzie szukać niestandardowych ujęć? – na te pytania potrafią już odpowiedzieć uczestnicy Warsztatów Medialnych w Pionkach.

Warsztaty Medialne pt. „Jak nie zanudzić rodziny zdjęciami i relacjami?” zorganizowane przez Diakonię Komunikowania Społecznego radomskiego Ruchu Światło-Życie odbyły się w weekend 22-24 marca w Pionkach.

– Dzięki poznanym umiejętnościom możemy starać się o nowe pomysły nie tylko w Diakonii Komunikowania Społecznego, ale przy tworzeniu strony internetowej www.radom.oaza.pl, gazety „Czeka Nas Droga” czy mediów społecznościowych Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Wyjechaliśmy z ośrodka „Betania” z głowami pełnymi pomysłów – nie wprowadzimy wszystkich na raz, ale możecie być pewni, że zrobimy z siebie wszystko, by owoce Warsztatów przyniosły wiele dobra i zachęcały jeszcze bardziej do zaprzyjaźnienia się z mediami, które nas otaczają. Skoro są one naszym dziełem – możemy czuć się gazetą, Internetem lub zdjęciem… A przynajmniej ich częścią. – mówi animatorka Julia Brendel.

Warsztaty odbyły się w dwóch sekcjach.

Sekcja fotograficzna była grupą, która pod przewodnictwem prowadzącego Łukasza Janczaka odkrywała nowe możliwości fotografii. Aparat bez wątpienia stał się dla nich nie tylko narzędziem do robienia zdjęć, ale przedmiotem wyobraźni i sztuki tworzenia obrazu.

Sekcja redakcyjna, która swoje panele warsztatowe spędzała pod wodzą pani Ilony Chodowicz oraz państwa Małgorzaty i Bartłomieja Kopińskich, poznawała tajniki ciekawych i kreatywnych artykułów i tworzenia prac – nie tylko do gazety, ale i do bloga. Pisanie nie musi być uciążliwe – może stać się pasją i miejscem uzewnętrznienia naszych pasji i upodobań.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. odpowiedzialni za diecezjalne media: ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom, ks. Zbigniew Niemirski, kierownik „Gościa Radomskiego” i ks. Stanisław Piekielnik z Portalu Diecezji Radomskiej.

Zdjęcia wykonali uczestnicy Warsztatów Medialnych w Pionkach.

Failed to get data. Error: