Dzień Polski w Panamie

– Dopiero co skończyliśmy Eucharystię. Modliliśmy się w intencji ojczyzny, a teraz Panama została opanowana przez Polaków. To jest szaleństwo! To jest coś niesamowitego, jak się bawią Polacy. – mówi ks. Mariusz Wilk opisując to co wydarzyło się w środowy wieczór przed centrum handlowym Albrook Mall.

Środa rozpoczęła się dla polskiej młodzieży od katechez. Dla młodzieży z naszej diecezji wygłosił je abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Miejsce na polskie spotkanie nie było przypadkowe: to tu 36 lat temu Mszę św. sprawował papież Jan Paweł II. Tym razem Mszy św., która rozpoczęła spotkanie przewodniczył abp Wojciech Polak. Homilię wygłosił bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski. Wspólną intencją była modlitwa za Ojczyznę.

Po Eucharystii rozpoczęła się część artystyczna, a że to Dzień Polski – nie mogło zabraknąć poloneza. Kolejne punkty to koncert z udziałem takich polskich gwiazd jak Darek Malejonek, czy znana radomianom Olga Szomańska.

Atmosferę spotkania starał się opisać ks. Mariusz Wilk:

– Dopiero co skończyliśmy Eucharystię. Modliliśmy się w intencji ojczyzny, a teraz Panama została opanowana przez Polaków. To jest szaleństwo! To jest coś niesamowitego, jak się bawią Polacy. – mówi duszpasterz radomskiej młodzieży.

Było też brazylijsko-polskie wspomnienie ŚDM w Krakowie w 2016 roku.