Jasnogórskie nocne czuwanie w intencji misji

Młodzież z KSM Diecezji Radomskiej odpowiedziała na zaproszenie Papieskiej Unii Misyjnej i włączyła się w nocne czuwanie w intencji misji. Modlitewne spotkanie odbyło się na Jasnej Górze z 1 na 2 grudnia br.

– Na zaproszenie Papieskiej Unii Misyjnej stanęliśmy twarzą w twarz z Maryją w kaplicy Cudownego Obrazu podczas Apelu Jasnogórskiego. Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzili członkowie KSM-u naszej Diecezji. Rozważania napisała Patrycja Wawrzeńczyk z Oddziału w Suchedniowie, tegoroczna maturzystka. Podczas rozważań oraz pieśni uwielbienia nie mogło zabraknąć Hymnu KSM, który z dumą wszyscy odśpiewaliśmy. – mówi Cezary Wanko, zastępca prezesa KSM Diecezji Radomskiej.

W intencji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej modlił się jego asystent – ks. Grzegorz Łabądź:

– Panie Jezu Chryste ukryty w Najświętszym Sakramencie, który uczyniłeś sobie szczególne mieszkanie pod sercem Maryi, Twojej Matki, który skierowałeś do swoich uczniów słowa „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”, wspieraj podejmujących trud głoszenia Ewangelii, a także tych, którzy podejmują się go na krańcach ziemi. Pragniemy aby Ewangelia docierała do naszych serc, naszych rodzin, naszych parafii, diecezji i na cały świat. Polecamy w sposób szczególny młodych. Aby młode serca przyjmowały Twoje Słowo. Abyś zawsze miał w nich swoje mieszkanie. Aby ich życie było uwielbieniem Ciebie Jezu Chryste. Pragniemy podziękować za Katolickiej Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Radomskiej, które przeżywa swoje 25-lecie. Błogosław im Panie i spraw, aby było znakiem umiłowania Boga, Kościoła i Ojczyzny. Niech te młode serca będą znakiem na oddanie się Tobie i Twojej Matce Maryi. – mówił.

Nocne czuwanie na Jasnej Górze dla radomskich KaeSeMowiczów miało szczególne znaczenie.

– Stojąc w miejscu tak ważnym dla naszej Ojczyzny, w miejscu gdzie kształtowała się historia narodu Polskiego w roku tak szczególnym, gdyż jest to rok łączący dla nas dwie znaczące rocznice wielkiej wagi jakimi są 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dla KSM-owiczów jest to rok, w którym przeżywamy jubileusz 25-lecia istnienia, mogli dopełnić tę uroczystość stojąc przed Maryją i Jej Synem obecnym w Przenajświętszym Sakramencie, zanosząc swoje prośby oraz dziękczynienia. – dodaje Cezary Wanko.

Nocne czuwanie na Jasnej Górze
Zdjęcia: arch. KSM DR

Failed to get data. Error: