„Plusa” słychać w Kozienicach

Ks. Jacek Wieczorek, Dyrektor Radia Plus Radom. Foto: ks. Stanisław Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Od 30 kwietnia br. mieszkańcy Kozienic i okolic mogą słuchać Radia Plus Radom na częstotliwości 97,9 FM.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała trzecią częstotliwość dla diecezjalnej rozgłośni na początku stycznia br. System antenowy o mocy 1,0 kW został zainstalowany niedaleko miejscowości Nowiny i został uruchomiony 30 kwietnia. Dzięki temu zasięg nadawania Radia Plus Radom poszerzył się o północno-wschodnią część diecezji, czyli o Kozienice i ziemię kozienicką.

– O częstotliwość w Kozienicach staraliśmy się od dłuższego czasu dlatego bardzo nas cieszy decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Chcemy wykorzystać najlepsze doświadczenie pracy naszych dziennikarzy lokalnych. Chcemy wsłuchiwać się w problemy, ważne sprawy, by podejmować je na antenie, a dzięki temu umożliwić również wszystkim słuchaczom poznawanie spraw, walorów turystycznych, przyrodniczych, kulturalnych, tego co dzieje się w Kozienicach – powiedział ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom.

Wraz z rozszerzeniem zasięgu nadawania Radio Plus Radom poszerzy ofertę tematyczną.

– Dzięki tej decyzji mieszkańcy Kozienic i okolic będą mogli słuchać naszych audycji, a rozgłośnia zobowiązała się rozszerzyć tematykę informacji oraz audycji publicystycznych o sprawy odnoszące się do spraw Kozienic, okolicznych gmin i parafii. – podaje Radosław Mizera, dziennikarz Radia Plus Radom.

Radio Plus Radom jest najstarszą niepubliczną stacją radiową w Radomiu. Rozpoczęła nadawanie 25 grudnia 1993 roku z inicjatywy bp. Edwarda Materskiego, ówczesnego Biskupa Radomskiego. Właścicielem rozgłośni jest Diecezja Radomska. Od 2003 roku należy do ogólnopolskiej sieci stacji radiowych „Plus”. Do tej pory nadawała na dwóch częstotliwościach: 90,7 FM dla Radomia i centralnej części diecezji oraz 94 FM – dla części zachodniej i południowo-zachodniej (rejon konecki i opoczyński) i dociera do blisko pół miliona potencjalnych słuchaczy w Radomiu, Białobrzegach, Szydłowcu, Końskich, Opocznie, Przysusze, Iłży, Pionkach i Drzewicy. Dzięki trzeciej częstotliwości (97,9 FM) liczba słuchaczy Radia Plus Radom poszerzy się o mieszkańców ziemi kozienickiej. Warto dodać, że Radia Plus Radom można również słuchać w internecie (www.radioplus.com.pl).