Klerycy w akcji

Czwartą niedzielę Wielkanocną alumni radomskiego seminarium przeżyli w parafiach dekanatów czarnoleskiego i drzewickiego. To jedna dwóch w roku niedziel powołaniowych.

Klerycy opowiadali o życiu w seminarium i formacji przygotowującej do święceń kapłańskich, dawali świadectwa o swoim powołaniu i doświadczaniu Boga w życiu.

W Wysokim Kole akcję powołaniową klerycy rozszerzyli na boisko szkolne, które w tym dniu zostało oficjalnie otwarte.

– Po oficjalnych uroczystościach został rozegrany turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny strażaków z Wysokiego Koła, Gniewoszowa i klerycy z radomskiego seminarium. Gospodarze okazali się bardzo gościnni dla naszych alumnów i seminarzyści ostatecznie wygrali cały turniej. Po zawodach była okazja do wspólnej integracji przy ognisku. – mówi ks. ks. Szymon Mucha, kustosz wysokolskiego sanktuarium, który poświęcił boisko.

Wśród obecnych byli m.in. wójt gminy Gniewoszów, przedstawiciele powiatu kozienickiego oraz dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły, a także licznie zgromadzonych mieszkańców parafii.

[FAG id=6418]

Zdjęcia: arch. Sanktuarium w Wysokim Kole