Ks. Mariusz Wilk: Udało się to dzięki Wam!

Ks. Mariusz Wilk. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Za przygotowanie i przebieg Diecezjalnych Dni Młodych dziękuje ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Zaczęło się od ŚDM2016, a potem…

– Zaczęło się od pomysłu, a potem od spotkania przy kawie z Iloną Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, która zgodziła się kolejny raz przyjąć młodych w skansenie. Ten pierwszy raz to była sobota podczas Dni w Diecezjach w ramach Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Ale teraz to było coś więcej. Skansen powitał i zaprosił młodych nie na jedno popołudnie, ale na cały weekend. Bardzo dziękujemy szefowej skansenu, wszystkim pracownikom i ludziom ze służby ochraniającej placówkę. Podziwiam odwagę ludzi radomskiego skansenu. Udało się! To było pierwsze spotkanie tego typu. – mówi ks. Mariusz Wilk.

Podziękowania.

– Trzeba podziękować tak wielu osobom i instytucjom, bez których Diecezjalne Dni Młodych nie miałyby szans zaistnieć. 8 tys. pierogów, lepionych od świtu w sobotę, by zapewnić obiad, to jakiś znak zaangażowania. Z całego serca dziękuję władzom samorządowym: województwa mazowieckiego, gminie i miastu Radom, powiatowi radomskiemu, przysuskiemu, zwoleńskiemu, miastu Opoczno, gminom Potworów, Gózd, Skaryszew, Wierzbica, Mirów, Sławno, Jastrzębia, Jedlińsk, Kowala. Jesteśmy wdzięczni sponsorom, naszym przyjaciołom; a byli to: piekarnia „Chełmińska”, państwo Aleksandra i Piotr Pająkowie, Andrzej Karpeta, spółka „Wodociągi Miejskie” i Robert Prasek. Imprezę zabezpieczały służby mundurowe; dziękujemy Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i pracownikom ochrony skansenu. Bardzo im dziękujemy. – mówi ks. Mariusz Wilk.

Organizatorami Diecezjalnych Dni Młodych była Rada Młodzieżowa Diecezji Radomskiej.

– Rada bardzo się napracowała w przygotowanie naszego spotkania, ale także w jego przebieg. Spośród jej członków chcę bardzo podziękować Annie Skórzyńskiej, Małgorzacie Sar, s. Oli Nowak, ks. Michałowi Michnickiemu, ks. Marcinowi Gregielowi, Otylii Sałek, Oli Błach, Klaudii Kołodziejczyk, Przemkowi Prokopczykowi, Marcinowi Leśniewskiemu, Agnieszce Suligowskiej i ks. Krzysztofowi Dukielskiemu. Jeśli organizacyjnie coś poszło nie tak, to za to przepraszamy. Uczymy się. – wylicza ks. Wilk.

Podziękowania otrzymali również księża, którzy przyjechali z młodzieżą, a szczególnie opiekunowie Diecezjalnych Centrów Duszpasterstwa Młodzieży.

– Nie byłoby tego spotkania, gdyby nie duszpasterze, którzy zachęcili młodych do udziału, i każdemu z nich serdecznie dziękuję, a są to: ks. Norbert Skawiński, ks. Wiktor Głuszek, ks. Mariusz Krycia, ks. Grzegorz Opiela, ks. Krzysztof Kołtunowicz, ks. Paweł Krasiński, ks. Adrian Jaksęder, ks. Łukasz Białas, ks. Konrad Jaśkiewicz, ks. Rajmund Grzyb, ks. Ireneusz Szustak, ks. Tomasz Nobis, ks. Piotr Gruszka, ks. Piotr Klepaczewski, ks. Mariusz Chamerski, ks. Karol Piłat, ks. Paweł Zubek, ks. Marcin Wojciechowski, ks. Piotr Popiel i ks. Michał Podsiadły – dziękował ks. Mariusz.

Młodzieżową Radę wspomogły ruchy i stowarzyszenia działające w naszej diecezji.

– Nad naszym bezpieczeństwem i porządkiem w dzień, ale i w nocy czuwali Skauci Europy. Swój wkład w Dni Młodych mieli także członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Światło-Życie, ludzie z Drogi Neokatechumenalnej, Wspólnoty Św. Dobrego Łotra, Duszpasterstwa Akademickiego, zespoły muzyczne „Good God” i zespół księży „Jak Najbardziej” oraz zespoły folklorystyczne. Dziękuję za świadectwa Łukasza „Wiecznego” Wieczorka i Piotrka Kowalczyka „Tau”. No i wreszcie z serca dziękuję prowadzącym 23 warsztaty tematyczne. Jeśli mówię, że się udało, to także dzięki wam – zaznacza ks. Wilk.

Ks. Mariusz Wilk dziękował również mediom diecezjalnym, m.in. Radiu Plus Radom, radomskiej redakcji „Gościa Niedzielnego” i Portalowi Diecezji Radomskiej.