Modlitwa za Synod i młodzież

W radomskiej katedrze księża i siostry zakonne modlili się w intencji rozpoczynającego się w Watykanie synodu o młodzieży. To początek modlitwy, która w Diecezji Radomskiej będzie trwała od 3 do 27 października i obejmie wszystkie parafie.

W modlitwę wprowadził ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki:

Pierwszą częścią było przypomnienie słów papieża Franciszka z homilii na rozpoczęcie XV. Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów.

Świadectwo spotkań z duchownymi złożyli młodzi małżonkowie Otylia i Jakub Sałkowie:

– Jesteśmy małżeństwem od pół roku. Na naszym ślubie było wielu księży, bo wzrastaliśmy w Kościele, a przede wszystkim w Ruchu Światło-Życie. Znamy wielu księży i bilans tych znajomości jest na plus. Mimo pewnych doświadczeń przykrych, dominują te dobre. Mamy wielu księży przyjaciół i o to chodzi. Nie chodzi o kumpli, ale właśnie o przyjaciół – mówili.

Głównym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozważania do adoracji przygotował i poprowadził ks. Marek Adamczyk, proboszcz parafii pw. św. Jadwigi na radomskim Osiedlu Akademickim.

– Panie Jezu, daj nam siłę i umiejętność, byśmy byli podobni do Ciebie. Byśmy potrafili patrzeć na młodych z miłością: wtedy, gdy wydaje się, że ani Ciebie, ani nas nie potrzebują; wtedy, gdy żyją w swoim wirtualnym świecie; wtedy, gdy nie rozumiemy ich języka i sposobu życia. Panie Jezu, spraw, byśmy potrafili patrzeć na młodych tak jak Ty, z miłością. – mówił ks. Adamczyk.

Finałem był Apel Jasnogórski poprowadzony przez biskupa Henryka Tomasika.

W modlitwie za synod i młodzież wzięło udział ok. 250 księży i sióstr zakonnych z całej diecezji, a oprawę muzyczną przygotował zespół księży „Jak Najbardziej”.

Nabożeństwo w katedrze rozpoczęło diecezjalną sztafetę modlitewną.

– W dniach od 4 do 27 października będzie trwała w naszych parafiach modlitwa w intencji młodzieży i Synodu. Będzie to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu połączony z modlitwą w intencji młodzieży. W czasie trwania obrad Synodu poszczególne diecezje oraz zgromadzenia zakonne podejmą czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Nasza diecezja będzie czuwała na Jasnej Górze w dniach 19-20 października. W dniu 27 października 2018 roku młodzież naszej diecezji, a szczególnie kandydaci do Sakramentu Bierzmowania, będzie modliła się w centrach duszpasterstwa młodzieży za siebie nawzajem. Serdecznie zapraszam. – napisał bp Henryk Tomasik w Liście do diecezjan.

>>KALENDARIUM<<

[FAG id=8866]