Odznaczenia dla duszpasterzy chorych

Odznaki dla kapelanów. Foto: ks. Konrad Wójcik

Kapelani szpitalni: ks. Mirosław Kszczot i ks. Mirosław Bandos zostali odznaczeni przez Ministra Zdrowia odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

– Uroczystość wręczenia odznak odbyła się 22 lutego br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie podczas konferencji „Współczesne wyzwania opieki nad chorym”. Wyróżnieni księża od wielu lat wykonują pracę kapelanów w placówkach leczniczych. Gratulujemy naszym księżom i dziękujemy za ich wieloletnią pracę dla chorych. – mówi ks. Konrad Wójcik, duszpasterz Służby Zdrowia Diecezji Radomskiej.

Ks. Mirosław Kszczot i ks. Mirosław Bandos znaleźli się w gronie 22 uhonorowanych osób, w tym 9 kapłanów.

– Te odznaki są dla wszystkich kapelanów z naszej diecezji. Oni są w każdym szpitalu czy ośrodku zdrowia i wykonują bardzo dobrą, pełną poświęcenia pracę. Angażują się w opiekę nad chorymi i otaczają duszpasterską troską personel medyczny – powiedział ks. Wójcik.

Ks. Mirosław Kszczot posługiwał chorym w parafiach, gdzie był wikariuszem. Od 1996 r. w szpitalu w Krychnowicach pełnił nieformalną posługę kapelana. W Pionkach współpracował z Diecezjalnym Duszpasterstwem Chorych. W Szydłowcu zajmował się parafialnym duszpasterstwem chorych i opieką duchową na podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Współpracował z Zakładem Opieki Lekarskiej prowadzonym przez Córki Maryi Niepokalanej w Radomiu. Był odpowiedzialny za duszpasterstwo chorych w parafii katedralnej. Od 2011 r. jest kapelanem szpitala w Krychnowicach i organizuje duszpasterstwo chorych w parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu, której jest proboszczem.

Ks. Mirosław Bandos od 1997 r. nieprzerwanie pełni posługę kapelana w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Swoją pracę wykonuje z wielkim oddaniem i troską o dobro duchowe ludzi. Od lat jest asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich Oddział „Ziemia Radomska”. Obecnie pełni też funkcję Diecezjalnego Duszpasterza Chorych.

Failed to get data. Error: