Olimpiada o św. Jacku

Olimpiada Teologii Katolickiej 2019. Foto: Marta Deka / FOTO Gość

Życie i ewangelizacyjna działalność św. Jacka Odrowąża to motywy przewodnie tegorocznej Olimpiady Teologii Katolickiej dla młodzieży szkół średnich. Diecezjalny etap tego konkursu odbył się w środę 27 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

W Radomiu w drugim etapie wzięło udział 60 uczniów z 32 szkół ponadpodstawowych naszej diecezji. Zostali oni wyłonieni w etapie szkolnym, który odbył się w listopadzie ub. roku. Zwycięzcami etapu diecezjalnego zostali: Mateusz Srebnik (VI LO w Radomiu), Weronika Raczyńska (Zespół Szkół nr 1 w Przysusze) i Marta Wróbel (Zespół Szkół Budowlanych w Radomiu). Oni będą reprezentować naszą diecezję w Opolu (Góra św. Anny) w etapie ogólnopolskim.

– Bohaterem tegorocznej olimpiady jest św. Jacek Odrowąż. To patron Diecezji Opolskiej, która w tym roku przygotowuje ten konkurs. Oprócz życiorysu św. Jacka uczestnicy olimpiady musieli zapoznać się z wyznaczonymi fragmentami Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz nauczaniem papieży o ewangelizacji i nowej ewangelizacji. Uczestnicy musieli w ciągu 45 minut rozwiązać test składający się z 33 pytań o różnym stopniu trudności; można było zdobyć maksymalnie 57 punktów. – mówi ks. Stanisław Piekielnik, koordynator OTK w naszej diecezji z ramienia Wydziału Katechetycznego.

Dyplomy uczestnikom etapu diecezjalnego olimpiady i nagrody laureatom wręczali bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy Diecezji Radomskiej, ks. dr Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu oraz ks. dr hab. Stanisław Łabendowicz, profesor KUL i dyrektor Wydziału Katechetycznego radomskiej kurii. Wśród nagród znalazły się indeksy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a także sprzęt elektroniczny oraz książki.

Olimpiada była również okazją do spotkania się z młodzieżą Duszpasterstwa Akademickiego, którzy uczestniczyli w Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Oto lista nagrodzonych:

• I miejsceMateusz Srebnik – ZSO nr 6, VI Liceum Ogólnokształcące w Radomiu
  • II miejsceWeronika Raczyńska – Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze
  • III miejsceMarta Wróbel – Zespół Szkół Budowlanych w Radomiu
  • IV miejsceAgnieszka Jastrzębska – ZSO nr 6, VI Liceum Ogólnokształcące w Radomiu
  • V miejsceWiktoria Nowicka IV Liceum Ogólnokształcące z Oddz. Dwujęz. w Radomiu
  • VI miejsceKamila Majchrzak IV Liceum Ogólnokształcące z Oddz. Dwujęz. w Radomiu
  • VII miejsceWiktoria Dróżdż – Zespół Szkół Budowlanych w Radomiu

GALERIA na stronie radom.gosc.pl