Pielgrzymka Dekanatu Żarnowskiego do Wielkiej Woli

W dniu 20 czerwca 2017 r. odbyła się Pielgrzymka Dziękczynna Szkół Dekanatu Żarnowskiego do Sanktuarium Pana Jezusa Cierniem Ukoronowanego w Wielkiej Woli – Paradyżu. W pielgrzymce uczestniczyło ponad 300 uczniów z wychowawcami. Hasłem dziękczynnego wędrowania „Być dobrym jak chleb”.

W drodze pielgrzymiej nie zabrakło modlitwy, czasu skupienia, ale również wspaniałej atmosfery z bardzo dużą ilością śpiewu i zabaw w wykonaniu młodzieży. – Hasłem dziękczynnego wędrowania były słowa „Być dobrym jak chleb” związane z Rokiem Św. Br. Alberta. To zadanie i hasło młodzież przedłużyła na kolejne dni nie tylko wakacyjne. Umiejętność dziękowania Bogu i ludziom, którzy nas uczą i wychowują oraz za dar dobrze wykorzystanego czasu, jest potwierdzeniem niezmarnowanego szkolnego czasu edukacji, i podkreśleniem wspaniałej ludzkiej cnoty. – mówi ks. Tomasz Kośla, wikariusz ze Sławna.

Wśród ponad 300 pielgrzymów byli uczniowie i wychowawcy ze szkół w parafiach Sławno, Żarnów i Paradyż. Mszę św. celebrowali księża proboszczowie z tych parafii: ks. Adam Myszkowski, ks. Grzegorz Zbroszczyk oraz ks. Adam Stępień, który wygłosił homilię.

– Czas wakacji to przede wszystkim odpoczynek, ale to też i czas rozwijania zdolności sportowych innych zainteresowań. Pomocy w różnych zadaniach i wolontariatu. Należy pamiętać, że ten czas wolny i jego wykorzystanie też jest oceniane, przecież kochający Bóg nieustanne na nasz patrzy i nagradza dobre ludzkie drgnienia serca. – mówił ks. Stępień.

Pielgzrymka 2017. Prymusowa Wola  (2)