Pierwsze parafie neoprezbiterów

Bp Henryk Tomasik wręczył wyświęconym w tym roku kapłanom dekrety nominacyjne na pierwsze parafie.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa w kaplicy kurialnej. Następnie neoprezbiterzy usłyszeli nazwy parafii, w których rozpocznie się ich kapłańska droga.

– Pierwszą parafię pamięta się bardzo długo; związana jest zawsze z wielkimi przeżyciami i wspomnieniami. Życzę, aby nasi neoprezbiterzy przez swoją posługę duszpasterską mogli jak najowocniej budować Chrystusowy Kościół. Aby służyli pogłębieniu wiary Ludu Bożego. Oby pomogli młodzieży i dorosłym być bliżej Chrystusa. Oby ten czas spędzony w tych pierwszych parafiach zaowocował chwałą Bożą, wzrostem duchowym wiernych, a także pogłębieniem formacji kapłańskiej samych księży. Niech Pan Bóg błogosławi naszym neoprezbiterom. Szczęść Boże. – mówił bp Henryk Tomasik.

Oto gdzie zostali posłani:

• Ks. Grzegorz Dąbrowski – parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Solcu n. Wisłą;
  • Ks. Filip Lorenc – parafia pw. Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisku;
  • Ks. Hubert Mróz – parafia pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole;
  • Ks. Damian Sadza – parafia pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej;
  • Ks. Michał Ulaski – parafia pw. bł. Władysława w Gielniowie;
  • Ks. Daniel Wiecheć – parafia pw. Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu;
  • Ks. Paweł Zubek – parafia pw. św. Marcina w Tomaszowie Maz.

[FAG id=7768]