Prawie ekstremalnie

Kolejne parafie organizują bardziej wymagające przeżywanie Męki Pańskiej. Nocne Drogi Krzyżowe odbędą się m.in. w Opocznie, Jastrzębi i Paradyżu – Wielkiej Woli.

W Opocznie i Jastrzębi Nocne Drogi Krzyżowe na wzór EDK odbędą się już w nocy z 5 na 6 kwietnia.

Opoczyńska Nocna Droga Krzyżowa wyruszy do Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli – Paradyżu. Początek o godz. 17.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

• Pątnicy mają do wyboru dwie trasy:
    • trasa długa – ponad 40 km.
    • trasa krótka – niecałe 30 km.

Organizatorami są: parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Rycerze Kolumba Rady 15195 w Opocznie.

Z Jastrzębi pątnicy wyruszą do Sanktuarium w Błotnicy (26 km). Rozpoczęcie od Mszy św. o 21.30 w kościele parafialnym w Jastrzębi. Zapisy i więcej informacji info pod numerem +48 798 304 649 lub ks. Adriana Kwiecińskiego.

– Warto wziąć ze sobą latarkę, odblaski, telefon komórkowy, miseczkę z łyżką, bluzę (nad ranem będzie zimniej). Na trasie od godz. 1.00 do 2.00 będzie wydawany darmowy ciepły posiłek – w miejscowości Ludwików (koło remizy). Podczas EDK na trasie będzie także zabezpieczenie medyczne. Zapewniamy darmowy transport powrotny do miejsca rozpoczęcia Drogi Krzyżowej (Jastrzębia) i do Jedlińska. Autobusy będą czekać od 5.30 na pątników przy sanktuarium – czytamy na profilu parafialnym.

Nocną Drogę Krzyżową organizuje również Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli – Paradyżu. Odbędzie się ona w nocy z 12 na 13 kwietnia. Początek przy pomniku św. Jana Pawła II w Parku Przykościelnym o godz. 20.00. Stacje Drogi Krzyżowej rozmieszone są na pętli o długości 19 km.