U stóp Jasnogórskiej Pani

Po raz 40. na Jasną Górę szli pielgrzymi z Diecezji Radomskiej. To jedna z największych pielgrzymek w kraju. W 46 grupach rozłożonych w 5 kolumnach pielgrzymowało 5835 pątników.

– Bardzo dziękuję wszystkim służbom i pielgrzymom za te dni wędrowania do naszej Matki. Zbudowaliśmy wspólnotę, która była Kościołem w drodze, modlącym się, rozśpiewanym i rozważającym fakt, że jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. A w liczbach wygląda to tak: łącznie weszło na Jasną Górę 5835 pątników. Maszerowało 101 księży, 18 sióstr zakonnych, 5 braci zakonnych, 35 kleryków. Trudno podać liczbę wszystkich służb porządkowych, ale była to naprawdę duża i sprawna grupa. Dziękujemy za pomoc medyczną. Mieliśmy 21 lekarzy, 90 pielęgniarek i 15 ratowników medycznych. Najstarszy pielgrzym to 91-letnia lekarka, a najmłodszy pątnik miał niespełna 2,5 roku. Mieliśmy 35 pielgrzymów z zagranicy – z Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Białorusi oraz z USA i Brazylii – mówił ks. Mirosław Kszczot, dyrektor pielgrzymki.

Ostatni dzień pielgrzymowania rozpoczął się od Mszy św. w Mstowie, gdzie zgromadziły się wszystkie grupy.

Z jasnogórskiego szczytu pielgrzymów witali biskupi Henryk Tomasik i Piotr Turzyński. – Bogu niech będą dzięki za pielgrzymów, za to piękne świadectwo wiary i doświadczenie Kościoła w drodze. Bogu niech będą dzięki za trwanie na modlitwie, za współpracę, pokonywanie trudów, w tym roku głównie tych związanych z upałami. Ta pielgrzymka to piękne świadectwo i znak nadziei dla Kościoła – powiedział bp Tomasik.

Cz. 1 – Mstów

40. PPDR - dzień 8 - 1 - Mstów