Wieczór ze Świętymi

W skarżyskiej Ostrej Bramie już 31 października dzieci uczciły Wszystkich Świętych. Była modlitwa różańcowa, procesja Najświętszym Sakramentem i relikwiami świętych i błogosławionych, a na zakończenie – „Bal ze Świętymi”.

– W postacie świętych wcieliły się dzieci ze skarżyskich szkół podstawowych. O godzinie 17.00 spotkaliśmy się na wspólnym różańcu, po którym przeszliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem i relikwiami świętych i błogosławionych. Dzieci niosły relikwie, których czcimy w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, są to m.in.: Papież Jan Paweł II, ks. Jerzy Popiełuszko, ks. Michał Sopoćko, ks. Stefan Frelichowski, o. Rafał Kalinowski, s. Teresa od Dzieciatka Jezus, Joanna Beretta Molla, o. Charbel, s. Faustyna Kowalska. Świętowanie świętych zakończył bal, w którym wzięło udział około 70 dzieci w strojach swoich ulubionych świętych patronów. – opowiada s. Joanna Banasiak ze skarżyskiej Ostrej Bramie.

Zdjęcia: arch. Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kam.

[FAG id=9169]