Wszystko pierwsze, czyli start DDM2019

Wystartowały Diecezjalne Dni Młodych. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W piątek rozpoczęły się Diecezjalne Dni Młodych. Miejscem spotkania jest Muzeum Wsi Radomskiej.

Po raz pierwszy DDM organizowane są w formule weekendowej, czyli trzy dni z noclegiem pod namiotami. Na pełne 3 dni zgłosiło się prawie 800 młodych z całej Diecezji Radomskiej. Nad całością czuwa prawie 80 osób, w tym 32 księży, grupa Rycerzy Kolumba i wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego i skauci. Za organizację odpowiada Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Radomskiej.

Pierwszy dzień to przede wszystkim rejestracja i integracja, a także pierwszy posiłek, pierwszy koncert, pierwsza wspólna modlitwa i pierwszy nocleg.

Spotkanie otworzyli gospodarze miejsca: Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej oraz ks. Mirosław Kszczot, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Radomiu, na terenie której leży muzeum. Następnie zaśpiewał i dał świadectwo raper Łukasz „Wieczny” Wieczorek.

Kulminacyjnym momentem pierwszego wieczoru była adoracja Najświętszego Sakramentu.

Na kolejne dni DDM organizatorzy przygotowali kolejne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi (m.in. z Patrycją Hurlak) oraz bogatą ofertę warsztatów (fotograficzne, wokalne, beatboxu, samoobrony, pierwszej pomocy przedmedycznej czy internetowe).

A w niedzielne popołudnie odbędzie się wielki „Rodzinny Festyn” z zaproszeniem dla wszystkich chętnych. Wystąpi m.in. „Arka Noego”.

>>PROGRAM<<

Failed to get data. Error: