Bp Henryk Tomasik dziękuje za tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę

608
Bp Henryk Tomasik. 42. PPDR - Jasna Góra. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Bardzo dziękuję Czcigodnym Księżom, Drogim Osobom Życia Konsekrowanego oraz wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, za to niezwykle ważne wyznanie wiary i tworzenie wspólnoty trwającej na modlitwie. – napisał w podziękowaniu Biskup Henryk Tomasik.

Czcigodni Księża,
Drogie Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Siostry i Bracia

W dniu 13 sierpnia 2020 roku, o godzinie 15.00, celebrowana była na Jasnej Górze Msza Święta, która zakończyła 42. Pielgrzymkę Radomską. Uczestniczyli w tej Mszy Świętej pielgrzymi, którzy przeszli trasę z Diecezji do Częstochowy, przedstawiciele pielgrzymów duchowych oraz wiele osób przybyłych tylko na to modlitewne spotkanie.

Ze względu na panującą epidemię nie był możliwy w tym roku liczny fizyczny udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Dlatego też w wielu parafiach realizowano wyłącznie program pielgrzymki duchowej.

Bardzo dziękuję wszystkim Księżom za piękny znak miłości pasterskiej, której znakiem była obecność przy grupach odbywających piesze pielgrzymowanie. Ważnym znakiem tej miłości pasterskiej było organizowanie spotkań modlitewnych w ramach pielgrzymowania duchowego.

Bardzo dziękuję Czcigodnym Księżom, Drogim Osobom Życia Konsekrowanego oraz wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, za to niezwykle ważne wyznanie wiary i tworzenie wspólnoty trwającej na modlitwie.

Biskup Henryk Tomasik