Bp Marek Solarczyk modlił się za uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny

Biskup Marek Solarczyk. Katedra radomska. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Dziś, 1 września, o godz. 6.00 Bp Marek Solarczyk odprawił Mszę św. w radomskiej katedrze w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny. W modlitwie polecał również naszą Ojczyznę w rocznicę wybuchu II wojny światowej.

– 1 września – ten wyjątkowy czas naszego patrzenia w przyszłość razem z dziećmi i młodzieżą u progu nowego roku szkolnego, ale i czas naszego rozważania i szacunku dla przeszłości w rocznicę wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji Ojczyzny, a także dzieci i młodzieży, aby nowy rok był bezpieczny, przyniósł jak najobfitsze owoce naukowe i wychowawcze. – powiedział biskup Marek wprowadzając do Mszy św.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Wraz z Biskupem Radomskim modlił się również ks. dr Dariusz Frydrych z Wydziału Katechetycznego radomskiej kurii.

Przed południem bp Marek Solarczyk weźmie udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Radomiu.