Bp Marek Solarczyk zaprasza na uroczystości ku czci św. Kazimierza

848
Bp Marek Solarczyk modli się przed relikwiami św. Kazimierza w radomskiej bazylice. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Uroczystości ku czci św. Kazimierza Królewicza – Patrona Radomia i diecezji radomskiej, odbędą się tradycyjnie 4 marca w bazylice na radomskim Zamłyniu. Tego dnia o godz. 11.00 Bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. Do uroczystości przygotuje triduum ku czci św. Kazimierza.

Czcigodni Księża, drodzy Diecezjanie.

W czwartek, 4 marca, obchodzić będziemy doroczną uroczystość św. Kazimierza królewicza, patrona naszej Diecezji i miasta Radomia. Biografowie św. Kazimierza podkreślają jego umiłowanie modlitwy, ducha ascezy i pokuty, skrywanej, ale utwierdzonej pobożności opartej na adoracji Chrystusa w Eucharystii i na zawierzeniu Maryi. Prostota i głębia, pokora i godność- to cechy religijności św. Kazimierza, tak bardzo aktualne także w naszych czasach.

Obchodząc doroczne uroczystości kazimierzowskie, pragniemy uczyć się tych wartości i pielęgnować je w codziennym życiu osobistym i społecznym. Serdecznie zapraszam duchowieństwo, alumnów seminarium, zgromadzenia zakonne, władze miejskie i samorządowe, wiernych świeckich na uroczystości kazimierzowskie do Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu:

  • Triduum ku czci św. Kazimierza: 1, 2 i 3 marca o godz. 17.30
  • W czwartek, 4 marca, o godz. 11.00, centralna Msza św. odpustowa celebrowana przez Ks. Biskupa Marka Solarczyka.

† Marek Solarczyk
Biskup Radomski

Ks. Grzegorz Senderski
Proboszcz Parafii