RADOM – Parafia pw. Bożego Macierzyństwa NMP

• Duszpasterze:
    • ks. mgr Paweł Lamparski – Kapelan Aresztu Śledczego

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 7.30;
    • 9.30;
    • 11.30;
  • Święta zniesione:
    • 7.00;
    • 9.00;
  • Dni powszednie:
    • 7.00;

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Gielniowska, Goszczewicka, Klwowska, Gen. Kleeberga, Konecka, Kozia, Koziegórska, Lipowa, Milejowicka, Miodowa, Mylna, Olszynowa, Opoczyńska (część), Potworowska, Przytycka, Przysuska, Siewna, Stroma, Rzędowa, Taczowska, Topiel, Wolanowska (część), Wirowa, Zakrzewska.
  • Odpusty:
    • Macierzyństwa NMP (1 stycznia)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • sobota przed Niedzielą Palmową
  • Kaplica:
    • Kaplica w areszcie śledczym i w więzieniu;
      • Msza św. w areszcie śledczym w sobotę i w niedzielę o godz. 13.00.
  • Historia:

Pierwsza Msza św. na placu w radomskiej dzielnicy Kozia Góra była sprawowana przez bp. Edwarda Materskiego 8 IX 1996 r. W tym samym roku została oddana do użytku tymczasowa drewniana kaplica. Parafia pw. Bożego Macierzyństwa NMP została erygowana 1 XII 1996 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Pierwszym proboszczem został mianowany ks. Zbigniew Sieroń. 9 V 1998 r. bp Edward Materski pobłogosławił plac pod budowę świątyni i wówczas rozpoczęto prace budowlane. Kościół powstał wg projektu arch. Henryka Włodarczyka i konstr. Józefa Stępnia z Radomia staraniem ks. Zbigniewa Sieronia i parafian. Kamień węgielny został wmurowany 19 X 2003 r. przez bp. Zygmunta Zimowskiego. Trzy lata później, 12 X 2006 r., bp Zygmunt Zimowski pobłogosławił kościół w stanie surowym. W kolejnych latach miały miejsce dalsze prace wykończeniowe wnętrza świątyni. 1 I 2011 r. miała miejsce intronizacja figury Świętej Bożej Rodzicielki, którą w 1999 r. pobłogosławił św. Jan Paweł II. Uroczystościom przewodniczył bp Edward Materski. Figura ta peregrynowała do wszystkich kościołów diecezji radomskiej z racji Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Świątynia na radomskiej Koziej Górze jest zbudowana na planie krzyża, jest trzynawowa.

MAPA DOJAZDU: