Dla kogo nagroda „Viventi Caritate 2020”?

547
Zbigniew Miazga. Fundusz im. bp. Jana Chrapka. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Bp Henryk Tomasik i Fundusz im. Biskupa Jana Chrapka zapraszają w najbliższą niedzielę, 18 października, do wspólnej modlitwy i wspomnienie tragicznie zmarłego pasterza Diecezji Radomskiej. W katedrze radomskiej o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji bp. Jana Chrapka.

– Będziemy modlić się za bp. Jana i dziękować Opatrzności za dar jego osoby. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi wręczenie nagrody Viventi Caritate za 2020 rok przyznawanej przez kapitułę Funduszu im. bp. Jana Chrapka. – mówi Zbigniew Miazga z Funduszu.

Nagroda przyznawana jest od 15 lat w uznaniu zasług w działalności charytatywnej, społecznej, kulturalnej, wynikających z ewangelicznego wezwania do niestrudzonego poszukiwania dobra.

– Ta nagroda jest szczególnym wyrazem pamięci o posłudze biskupa Jana i dziełach, które pozostawił pasterzując Diecezji Radomskiej. Napisał, że najważniejsze jest „żyć miłością do Boga i do ludzi”. Ciągle działają Telefon Zaufania „Linia Braterskich Serc”, Dom Matki i Dziecka, jadłodajnie, ośrodek adopcyjny. Poprzez tę nagrodę chcemy również dostrzec i ukazać te osoby czy instytucje, które podejmują często cierpliwe, systematyczne, heroiczne wysiłki, by przestrzeń wokół nas wypełnić dobrem. – mówi Zbigniew Miazga.

Tym razem nie były rozpatrywane wnioski nominacyjne, ale laureat został wskazany przez Kapitułę Nagrody.