Drugi rok Instytutu Teologicznego w Radomiu

– Całe nasze studia mają sens wówczas gdy intelektualnie i duchowo jesteśmy przygotowani do posługi. Te studia mają otwierać nasze umysły i nasze serca – mówił ks. prof. Stanisław Łabendowicz podczas inauguracji nowego roku akademickiego w radomskim Instytucie Teologicznym.

Prawie 80 studentów rozpoczęło rok akademicki w Instytucie Teologicznym w Radomiu przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Inauguracja nowego roku akademickiego odbyła się w sobotę, 6 października, w WSD w Radomiu.

Mszy św. przewodniczył Biskup Radomski Henryk Tomasik, a koncelebransami byli m.in. bp Piotr Turzyński oraz rektorzy radomskiego seminarium: ks. dr Jarosław Wojtkun i ks. dr Jacek Mizak. W liturgię wprowadził ks. dr hab. Stanisław Łabendowicz, prof. KUL – dyrektor Instytutu Teologicznego.

W homilii bp Tomasik zachęcił, by wzrastać do dawania świadectwa wiary na wzór apostołów, do przemiany z ucznia w misjonarza.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Patriotyzm uniwersalny w ujęciu Władysława Stróżewskiego” wygłosił ks. dr Wojciech Wojtyła.

Instytut Teologiczny w Radomiu oferuje 3-semestralne studia podyplomowe i 5-letnie studia magisterskie z teologii. Absolwenci mogą podjąć pracę jako katecheci świeccy.

[FAG id=8868]