Dzień Skupienia w seminarium – wersja 2.0

Dzień Skupienia - wersja 2.0. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Tym razem w budynku Wyższego Seminarium Duchownego odbył się dzień skupienia dla młodych mężczyzn. Po raz kolejny patronował mu bł. Carlo Acutis.

– Bł. Carlo Acutis, zmarły w 2006 roku w wieku 15 lat, był zwyczajnym nastolatkiem, kochającym przyrodę, muzykę, grę na saksofonie. Jego pasją była informatyka, zajmował się programowaniem, edycją zdjęć, filmów. Ewangelizował w internecie. Stworzył stronę poświęconą cudom eucharystycznym. On pokazał, że Eucharystia to rzeczywiście – jak to mówił – „Autostrada do nieba”, a Kościół nie jest „akwizytorem jakieś tandety”. – mówi ks. Paweł Gogacz, diecezjalny duszpasterz powołań, wykładowca filozofii i wychowawca w Wyższym Seminarium Duchownym.

Oprócz konferencji o bł. Carlo Acutisie i modlitwę oraz na zapoznanie się z formacją do kapłaństwa i funkcjonowaniem seminarium. Z uczestnikami dnia skupienia spotkał się ks. Jarosław Wojtkun, rektor seminarium, który przewodniczył Mszy św.

W spotkaniu wzięło udział kilkunastu młodzieńców z różnych stron diecezji. Byli i tacy, którzy na spotkanie po prostu… przyszli:

– Gmach seminarium nie jest dla mnie niczym nowym. Mieszkam obok. – mówi Mikołaj Sałek z parafii pw. Chrystusa Kapłana w Radomiu, uczeń Technikum Elektronicznego. – Jestem ministrantem w kościele przy seminarium. W gmachu mieliśmy ministranckie zbiórki. Tutaj też miały miejsce spotkania przed bierzmowaniem. Gmach nie jest mi obcy, ale ten dzień wprowadził mnie w życie wspólnoty alumnów, tego jak na co dzień żyją tutaj klerycy, przygotowujący się do święceń kapłańskich. – mówi.

Również dla Mateusza Młynarczyka z parafii pw. NSJ w Skarżysku-Kamiennej, seminarium nie jest obce.

– Pierwszy raz byłem tutaj, gdy byliśmy promowani, jako lektorzy. – mówi Mateusz. – Bł. Carlo to osoba, o której mówi się w kościele i mediach katolickich. Bardzo dobry przykład dla młodych, patron dobrego korzystania z internetu. Jest dla nas wzorem, przykładem. Warto zagłębić się w jego biografię, poznać go głębiej i bliżej, modlić się do niego i prosić, aby nas w życiu prowadził – dodaje.

Warto przypomnieć, że Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu przyjmuje kandydatów pragnących poświęcić się służbie Bożej w kapłaństwie. Informacje o rekrutacji dostępne są tu:

Rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu