Fajerwerki na powitanie pielgrzymów

Uczestnicy ŚDM z naszej diecezji są już po pierwszej nocy w Panamie. Trzeba było trochę wypocząć po 13-godzinnym locie, kolejnych 3 godzinach w autokarze i 6-godzinnej zmianie czasu.

Powitanie pielgrzymów z Polski było w iście latynoamerykańskim stylu.

– Oni po prostu wyszli na ulicę i zablokowali miasto. Młodzi, starzy, wszyscy tańcząc, witali pielgrzymów z Polski, którzy dotarli do nich kilkoma autokarami – opowiada ks. Mariusz Wilk, diecezjalny koordynator wyprawy do Panamy na ŚDM.

O pierwszych wrażeniach na ziemi panamskiej opowiada również ks. Damian Fołtyn:

A oto plan na pierwszy dzień:

• 7.00 – rano wspólne śniadanie (13.00 wg czasu polskiego),
  • 10.00 – Msza św. w kościele pw. św. Atanazego w La Villa de Los Santos.
  • 14.00 – przywitanie w parafiach i rozlokowanie u rodzin, u których będą gościć podczas Dni w Diecezjach
  • 17.00 – koncert zespołu „Gen Verde”; to 21-osobowa grupa artystów z 13 krajów.
  • 20.00 – kolacja, już u panamskich gospodarzy.

Zdjęcia: ks. Mariusz Wilk i pielgrzymi.

Failed to get data. Error: