Festiwal Miłosierdzia „Dzień Dobra”. Zaproszenie

II Niedziela Okresu Wielkanocnego jest Świętem Miłosierdzia Bożego.  W tym dniu przeżywamy święto patronalne Caritas. Dziękujemy Księżom, Opiekunom Szkolnych i Parafialnych Zespołów Caritas oraz całej rzeszy Wolontariuszy za niesienie pomocy i czynienia Dobra dla osób potrzebujących. – mówią ks. Damian Drabikowski i ks. Karol Piłat, dyrektorzy Caritas Diecezji Radomskiej i zapraszają na „Dzień Dobra”.

Niedziela Miłosierdzia, będzie też okazją do wyrażenia naszej wdzięczności za dobro, które dokonuje się przez tak wiele osób zaangażowanych w dzieła miłosierdzia.

– Podczas modlitwy o godz. 15.00 w sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kam. będziemy modlić się za wolontariuszy, podopiecznych, pracowników, przyjaciół oraz wszystkich, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają działalność Caritas. Następnie przejdziemy do Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji (Skarżysko-Kam. ul. Sienkiewicza 34), gdzie będziemy uczestniczyć w „Festiwalu Miłosierdzia”, podczas którego wystąpią m.in. zespoły: Guzowianki, Testimonium, Tomek Kamiński z Zespołem. Będziemy mieć tam okazję do degustacji potraw i  skorzystać z wielu atrakcji. Zapraszamy Czcigodnych Księży oraz grupy parafialne do wzięcia udziału w tym spotkaniu. – mówią.

• W programie:
    • 15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia – Sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku – Kamiennej
    • 16.00 – koncert Zespołu „Testimonium”
    • 17:00 – koncert Młodzieżowego Zespołu Ludowego Guzowianki
    • 18:30 – koncert Tomka Kamińskiego z Zespołem
    • 20.20 – zakończenie Dnia Dobra.

W naszej diecezji w tygodniu Miłosierdzia Bożego, będzie również biło wiele serc Dobra. Zachęcamy do udział w spotkaniach organizowanych przez SKC i PZC na terenie diecezji.