„Gość Radomski AVE”: Wybierzmy wydarzenie roku 2021

„Gość Radomski AVE” ogłosił plebiscyt na wydarzenie minionych 12 miesięcy.

– Na łamach drukowanego „Gościa Radomskiego AVE” i na naszej stronie internetowej: radom.gosc.pl relacjonowaliśmy setki wydarzeń, które miały miejsce w naszej diecezji. Co zdaniem naszych Czytelników było najważniejsze? O tym zadecydują Wasze głosy. – mówi ks. Zbigniew Niemirski, kierownik radomskiego oddziału „Gościa Niedzielnego” i zachęca do oddawania głosów.

Głosowanie ma charakter internetowy. „Lajki” będą zbierane do 16 stycznia, a wyniki zostaną ogłoszone 23 stycznia 2022 roku.

Wśród ważnych wydarzeń mijającego roku są m.in. prawne objecie diecezji i ingres Biskupa Marka Solarczyka oraz podziękowanie bp. Henrykowi Tomasikowi za lata posługi, nominacje radomskich kapłanów na ważne stanowiska (ks. prof. Marek Jagodziński został członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej, ks. Marcin Zieliński został pracownikiem w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, ks. Maciej Będziński został krajowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych, a profesorem belwederskim – ks. Paweł Mąkosa). Rok 2021 obfitował w wiele rocznic: jubileusz 100-lecia powstania obchodziła parafia katedralna, 70. rocznicę powrotu do opactwa w Wąchocku przeżywali cystersi, 30 lat temu Jan Paweł II odwiedził Radom, a filipini założyli Katolickie Liceum Ogólnokształcące, srebrny jubileusz obchodzili Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy w naszej diecezji. Dziennikarze „Gościa Radomskiego AVE” pisali o nowych diecezjalnych inicjatywach, takich jak „Jerycho Rodzin”, czy też o spotkaniach licealistów z bp. Markiem pod hasłem „Dlaczego?”. Nie zabrakło relacji z uroczystości diecezjalnych, związanych z radomskim seminarium czy z rokiem liturgicznym.

Wydarzenia, na które można oddawać głosy można znaleźć w artykule: „Wybierzmy wydarzenie roku” na stronie https://radom.gosc.pl.