II. Męski Różaniec

II. Męski Różaniec. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Katoliccy mężczyźni wiedzą, że solidne podstawy męskości możemy budować tylko na skale, jaką jest Jezus Chrystus. – mówił Andrzej Anasiak podczas drugiej modlitwy różańcowej mężczyzn. Na zaproszenie Rycerzy Kolumba do wspólnej modlitwy odpowiedziało ponad 150 mężczyzn.

II. Męski Różaniec odbył się w pierwszą niedzielę listopada (03.11). Modlitewne spotkanie rozpoczęło się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej (oo. jezuitów) mieszczącym się przy Placu Kazimierza Wielkiego. Mszę św. sprawowali: o. Jan Noszczak SI, superior radomskich jezuitów oraz kapelani radomskich Rad Rycerzy Kolumba – ks. Wiesław Lenartowicz i ks. Gabriel  Marciniak.

Po Eucharystii mężczyźni wysłuchali konferencji Andrzeja Anasiaka, byłego Delegata Stanowego Rycerzy Kolumba w Polsce.

Katoliccy mężczyźni wiedzą, że solidne podstawy męskości możemy budować tylko na skale, jaką jest Jezus Chrystus. Wpatrujemy się w Zbawiciela, by w Nim doznawać przemiany, by stawać się mężczyznami takimi, jakich nas powołał i by pozwolić innym zobaczyć Go w nas. Nie tylko patrzymy na Jezusa. Prawdziwie spotykamy Go podczas Mszy św., gdy ofiaruje nam siebie w Eucharystii… Panowie, nie możemy nigdy uwierzyć w to, że odwaga i świętość należą do przeszłości! Tak jak nasi przodkowie przez wieki, tak i my jesteśmy powołani do świętości, która wskazuje światu na Chrystusa. Dzisiejszy dzień to kolejna okazja  byśmy odłożyli troskę o swój własny komfort i poszli służyć naszym bliźnim, byśmy wypłynęli na głębię, stanęli w wyłomie chwycili w dłonie różaniec i na chwilę zatrzymali „Zdrowaś Maryjo…” na swoich ustach. Bardzo Was zachęcam, byście poznali życie świętych. Podobnie jak wiele traci młody piłkarz, jeśli nigdy nie przygląda się wielkim z Ligi Mistrzów, tak i my ponosimy dużą stratę, jeśli nie znamy świętych poprzedzających nas na drodze do znacznie bardziej zaszczytnej Alei Sław w niebie. Chwyćmy różańce w dłoń i za wstawiennictwem Maryi prośmy o potrzebne łaski dla nas i dla naszej Ojczyzny. – mówił Andrzej Anasiak.

Andrzej Anasiak:

Po konferencji mężczyźni przeszli na plac przed figurę Maryi Matki Życia odmawiając Litanię do św. Józefa – patrona mężczyzn. Tam wspólnie modlili się na Różańcu rozważając tajemnice chwalebne. Na zakończenie kapelani radomskich Rycerzy Kolumba: ks. Wiesław Lenartowicz i ks. Gabriel Marciniak udzielili zgromadzonym Bożego błogosławieństwa.

Radomscy Rycerze Kolumba zapraszają na kolejny Męski Różaniec, który odbędzie się 1 grudnia br. o 15.00 w kościele pw. św. Wacława na radomskim Starym Mieście.

Failed to get data. Error: