Inauguracja wykładów w Szkole Biblijnej im. Św. Hieronima

W niedzielę 7 października 2018 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu rozpoczęły się wykłady w Szkole Biblijnej im. Św. Hieronima działającej pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej.

Inauguracyjne spotkanie „Szkoły Biblijnej” rozpoczęły dwa wykłady. Pierwszy – poświęcony zagadnieniu jedności Starego i Nowego Testamentu – wygłosił ks. Kamil Kowalski. Drugi zatytułowany „A bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16,18). Wyznanie Piotra i obietnica prymatu” przedłożył ks. Jacek Kucharski.

Na zakończenie pierwszego w tym roku spotkania słuchacze Szkoły Biblijnej modlili się na Mszy św. w seminaryjnej kaplicy.

– Zapraszamy chętnych, którzy pragną zgłębiać Pismo święte do włączenia się w prace Szkoły Biblijnej. Wykłady będą się odbywać w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od godz. 17.00 do 20.00 w radomskim seminarium. Tematyka tegorocznych zajęć oscyluje wokół trudnych stron Nowego Testamentu. Prelegentami w szkole są m.in.: ks. mgr lic. Michał Faryna, ks. mgr lic. Kamil Kowalski oraz  ks. mgr lic. Tadeusz Mazur. – mówi ks. dr Jacek Kucharski, moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej i wykładowca w Szkole Biblijnej.

Patronat honorowy nad Szkołą Biblijną im. Św. Hieronima piastuje Biskup Radomski Henryk Tomasik.