Ja Jestem – radomskie rekolekcje dla młodzieży

Rekolekcje "Ja Jestem..." Foto: Organizatorzy / Diecezja Radomska (fb)

Od 27 do 29 marca w Radomiu i diecezji odbędą się rekolekcje dla młodzieży. W dekanacie Radom-Centrum po raz drugi będą miały charakter międzyszkolny.

W przygotowanie tegorocznych rekolekcji włączyło się 5 parafii (Opieki NMP, MB Bolesnej, MB Miłosierdzia, Świętej Rodziny i św. Wacława) i 13 szkół średnich (II LO im. Marii Konopnickiej, III LO im. Dionizego Czachowskiego, V LO im. Romualda Traugutta, VI LO im. Jana Kochanowskiego, VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, IX LO im. Juliusza Słowackiego, X LO im. Stanisława Konarskiego, XIII LO im. Polskich Noblistów, Zespół Szkół Muzycznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Samochodowych).

– W tym roku wraz z księżmi podjęliśmy decyzję, żeby rekolekcje wygłosiła nie jedna osoba, ale wspólnota. Zaprosiliśmy dlatego różnych gości. Trzon rekolekcji stworzy ks. Bartłomiej Kopeć z archidiecezji warszawsko-praskiej wraz z młodzieżą. To jest duszpasterz z parafii św. Patryka w Warszawie. Udało się też zaprosić Annę Golędzinowską, kobietę, która przeszła bardzo duże nawrócenie w swoim życiu. Spotkała też wielu sławnych i znanych ludzi, ale to wszystko też jej pozwoliło w pewnym momencie na to, żeby doświadczyć prawdziwego nawrócenia i do tego czasu jeździ i ewangelizuje – zapowiada ks. Michał Podsiadły w wywiadzie dla Radia Plus Radom.

Rekolekcje odbędą się pod hasłem „Ja Jestem Drogą, Prawdą i Życiem” w dniach 27-29 marca. Młodzież spotykać się  będzie w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i w katedrze radomskiej, a oto program:

• 27 marca (środa) – Droga
    • 10.30 – Wyznacz trasę – (hala sportowa ZSB)
    • 19.00 – Jedź prosto – (katedra)
  • 28 marca (czwartek) – Prawda
    • 10.30 – Zawróć! – (hala sportowa ZSB)
    • 19.00 – Jesteś na właściwej drodze! – (katedra)
  • 29 marca (piątek) – Życie
    • 10.30 – Jesteś na miejscu – (katedra)

Tak na rekolekcje zaprasza młodzież z II LO im. Marii Konopnickiej: